Dunajské vlny

Ingredience:

...na těsto...
3 vejce
175g cukru krupice nebo krystal
175ml oleje
175ml mléka
350g hladké mouky
3 lžičky prášku do pečiva
1 lžice mléka
1 lžice kakaa
sklenice višní
...na krém...
250g změklého másla
400ml mléka 
1 vanilkový pudink
1 lžice cukru krupice nebo krystal
1 vanilkový cukr
5 kapek mandlového aroma
...na polevu...
200g hořké čokolády
2 lžice nuttely
1 lžice oleje

 

Postup:

Nejprve si uvaříme z pudinkového prášku,cukru krupice a mléka pudink.Nalijeme hned po uvaření do misky a přikryjeme potravinovou folií-neudělá se škraloup a necháme vystydnout.
Vejce si vyšleháme s cukrem a pomalu přimícháme olej.Mouku si smícháme v misce s práškem do pečiva a postupně s mlékem přidáváme do vyšlehaných vajec s cukrem.Plech si vymažeme malinko olejem a položíme pečící papír-vymažeme olejem proto že papír na plechu pak drží lépe.Polovinu těsta dáme na plech a do zbylé poloviny přidáme kakao a mléko.Smícháme a opatrně rozetřeme na světlé těsto.Višně si necháme okapat a naskládáme na těsto.Dáme do trouby péct na 180st asi 25minut a necháme vystydnout.
Máslo si dáme do misky a krátce vyšleháme.Postupně po lžicích do něj zašleháme vystydlý pudink a vanilkový cukr.Nakonec dáme mandlové aroma.Krém natřeme na vystydlé těsto.
Čokoládu si rozehřejeme ve vodní lázni přidáme nuttelu a do hladka mícháme.Pomalu přilijeme olej a pořádně smícháme aby se vše spojilo.Polevu nalijeme na krém a uhladíme.Dáme ztuhnout nejlépe do lednice.

Pozn. menší plech 32x25 cm