Toustová roláda

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Toustový chleba světlý,30 dkg plátkový sýr,30dkg hranaté šunky ,1 pomazánkové máslo příchut křen(můžete použít jakékoli),1 pomazánkové máslo bez příchutě, kysaná smetana,trochu vysočiny nebo jakeholiv jiného salámu,trochu červené sterilované kapie,potravinová folie

POSTUP PŘÍPRAVY

Ustřihneme si folii podle toho jak dlouhou chceme mít roládu,položíme na dřez,na folii rozložíme plátky sýra tak ,aby se každý kousek trošku překrýval,(já dělala tři řady po pěti plátcich,) natřeme tenkou vrstvou pomazánkové másla s křenem(je lepší předem máslo trošku naředit mlékem),na pomazánkové máslo naskládat plátky šunky a zase pom.máslo,tentokrát bez příchutě. 
Okrájíme plátky toustového chleba ze všech čtyř stran( jako bez kůrky) a trochu plátky převálcujeme válečkem(nemusí být). Takto připravený chleba položíme na pom.máslo bez příchutě a potřeme tenkou vrstvou kysané smetany. Jako další vrstva je ledabyle poházená steril.paprika dle vlastního uvážení,a poslední vrstva bude vysočina nebo jakýkoli jiný salám. 
Roládu po delší straně pomocí folie pečlivě zarolujeme,zabalíme do téže folie a uložíme v chladu nejlépe do druhého dne zvláčnět a odpočinout. Pak už jen krájíme plátky a servírujeme.Není třeba žádná příloha(pečivo,veka),roláda je sytá dostatečně. 

převzato z mimibazar.cz