Růžičky s tvarohovou náplní

Ingredience:

250 ml vody, 70 g cukru, 20-25 g droždí, špetka soli, Voňavé pečení s vanilkou (od Antonína, nemusí být), žloutek, 4 lžíce oleje (měla jsem olivový), 530 g hladké mouky

Náplň: sušší tvaroh, bílek, vanilkový cukr, 1-2 lžíce cukru, vanilkový pudink (prášek), někdy na zahuštění používám i mleté piškoty

Postup:

Suroviny dáme do pekárny v pořadí tekuté - tuhé a použijeme program Těsto.
Vykynuté vytáhneme, propracujeme a rozdělíme na 6 větších (asi po 150 g) nebo 8-10 menších kousků. Z každého uděláme bulku a necháme chvíli odpočinout.
Každou bulku vyválíme na kruh (u těch největších je to téměř 20cm) a každý kruh pak na čtyřech protilehlých místech trochu nařízneme (u největších asi 3-4 cm).
Do středu kruhu dáme tuhou náplň a kolem ní zavineme první lístek. Jeho okraje můžeme za náplní spojit k sobě. Vezmeme protilehlou výseč a zavineme kolem náplně jako druhý lístek. Zrovna tak pokračujeme se zbývajícími lístky, konce posledního zastrčíme pod růžičku. Pokud chceme, aby byl vnitřek květu výraznější, vtlačíme do tvarohu rozinku nebo kousek sušené meruňky.

Všechny růžičky necháme nakynout na plechu s pečícím papírem nebo fólií, potřeme vejcem a dáme upéct do trouby vyhřáté na 200°C.
Upečené, ještě horké, je potřeme rozpuštěným máslem.
Jsou výborné a měkké i na druhý den.........

Poznámka:https://www.toprecepty.cz/recept/12281-ruzicky-s-tvarohovou-naplni/