Bábovka s tvarohovou náplní

 

Ingredience:

Těsto:
2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru
1 hrnek oleje (dávám necelý)
1 hrnek mléka 
1 prášek do pečiva
2 vejce

Náplň:
1 tvaroh 250 g (je jedno jaký)
1 vanilkový cukr 
hrozinky 
trochu mléka 

Postup:

Na náplň vyšleháme tvaroh s vanilkovým cukrem a jen trochu zředíme mlékem. Je totiž lepší, když zůstane tužší. Kdo chce, přidá hrst hrozinek.

Na těsto si nejprve v jedné míse ušleháme bílky. Poté ve druhé míse vyšleháme žloutky s cukrem, přidáváme postupně olej, mouku smíchanou s práškem do pečiva, mléko a nakonec opatrně našlehaný sníh z bílků. 

Bábovkovou formu vymastíme a vysypeme moukou, někdy vysypávám nasekanými ořechy, kokosem... Na dno nalijeme první světlou polovinu těsta, na to lžící doprostřed nandáme tvarohovou náplň a zalijeme ji druhou polovinou těsta, kterou můžeme obarvit kakaem. Někdy místo kakaa dávám třeba skořicový cukr, to je taky moc dobrý.

Tu tvarohovou náplň doprostřed nandejte tak, aby okolo mohla být zalitá těstem a to se mohlo zapéct, jakoby udělat obal kolem tvarohu. Aby se pak třeba bábovka nerozpůlila, nepraskla a náplň při pečení nevytekla!

Pečeme raději pomalu, na mírnou teplotu, tak na 160°C, klidně hodinu (podle formy - když je širší, tak klidně i trochu dýl) a pro jistotu zkontrolujeme špejlí.
Necháme vychladnout a teprve pak vyklápíme z formy, musí zchladnout trochu ta náplň, aby se bábovka neroztrhla.

 

převzato z mimibazar.cz