Makové řezy s jablky

Ingredience:

Těsto: 5 vajec, 400 g cukru moučka, 200 ml oleje, 300 g polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 150 g mletého máku, 150 ml vody, 700 g jablek, nakrájených na plátky. Dále: 1 vanilkový pudinkový prášek, 500 ml mléka, 1 PL cukru, kousek másla, kokos na posypání.

Postup:

Zkoušela jsem další recept ze souboru ,, recepty z Jablečné slavnosti" a moc nám to chutná, tak se s vámi podělím. Je to něco jako obrácený jablečník.

Nachystáme se jablka. Plech 30 x 40 cm s pečícím papírem potřeme olejem, posypeme strouhankou a pokryjeme plátky jablek. Z bílků ušleháme sníh. Žloutky a 250 g cukru vyšleháme do pěny, přidáváme olej a prosátou mouku s práškem, ručně vmícháme sníh. Z těsta odebereme asi 1/3, smícháme s mákem, zbytkem cukru (150 g) a podle potřeby naředíme vodou nebo mlékem. Makové těsto natřeme opatrně na jablíčka, na to natřeme zbytek odloženého těsta a pečeme na 180 °C. (Pekla jsem 35 minut, ale po 25 minutách jsem vypnula vrch.) Upečený a částečně vychladlý moučník překlopíme na vál s papírem a necháme vychladnout. Uvaříme pudink, rozmícháme v něm kousek másla, polijeme moučník a posypeme kokosem.

převzato z mimibazar.cz