Jogurtovo tvarohovo oříškový dort

Ingredience:

1 hrnek polohrubé mouky, 3 vejce, 1/2 hrnku pískového cukru, 6 lžic oleje, šťáva z 1/2 citronu,1 kelímek bílého jogurtu, 1/2 hrnku nastrouhaných ořechových jader, 1/2 balíčku prášku do pečiva... TVAROHOVÝ KRÉM : 1/2 kg nízkotučný tvaroh, 200g změklé stolní máslo, 1 lžíce citronová šťáva, 3 lžíce rumu, 5 - 6 lžic moučkového cukru... KAKAOVÝ TVAROH NA PLOCHU A BOKY : 250g měkkého tvarohu, granko, citronová šťáva... GRILIÁŠ : 100g cukru, oříšky, voda... KANDOVANÉ VIŠNĚ NA OZDOBU

Postup:

Z mouky smíchané s práškem do pečiva, cukru, oříšků, jogurtu, oleje, šťávy z citronu a vajec umícháme těsto, které nalijeme do dortové formy vyložené pečícím papírem a upečeme. Vychladlý korpus prořízneme, promažeme TVAROHOVÝM KRÉMEM. Povrch dortu ozdobíme i s boky KAKAOVÝM KRÉMEM. Na bocích a na povrchu prosypeme GRILIÁŠEM a na závěr dozdobíme KANDOVANÝMI VIŠNĚMI.
PŘÍPRAVA NÁPLNĚ : Ve šlehači ušleháme tvaroh, změklé máslo, citronovou šťávu, rum, moučkový cukr a hned zpracujeme do korpusu.
PŘÍPRAVA GRILIÁŠE : Cukr s vodou necháme zkaramelizovat, přidáme nasekané oříšky, nalijeme na tukem vymaštěný plech a nechame ztuhnout. Po ztuhnutí griliáš nalámeme či nasekáme.

obrázkový postup na: https://www.mimibazar.sk/recept.php?id=41058

převzato z mimibazar.sk