Jogurtovo ananasový dort

Ingredience:

Korpus: 3 vejce,12 dkg cukr krupice,12 dkg polohrubá mouka,ráfek o průměru 22cm,meruňk.marmeláda. Náplň : 1 velký(500 gr),bílý jogurt HOLLANDIA,2 smetany na šlehání (250ml,33%),1 větší ananasový kompot,pár kapek ananasového aroma,cukr krupice(4 lžíce-podle chuti),2 želatinové ztužovače za studena dr.oetker. Na ozdobu :1 cukrárenské žluté želé,šťáva z ananasového kompotu+voda,2 lžícecukru,1 šlehačka na šlehání +ztužovač šlehačky (smetafix)

Postup:

Lahodný,lehký na přípravu nenáročný dortík.
Korpus : bílky vyšleháme do tuha,přidáme žloutky a cukr nakonec zašleháme polohr. mouku.Upečeme v ráfku nebo otevírací formě na dort já mám průměr 22cm. Upečený korpus prokrojíme pomažeme meruňkovou marmeládou,slepíme,pomažeme i na povrchu a vrátíme do ráfku.
Ananas.kompot zcedíme-šťávu schováme.1 /Kompot rozmixujeme tyč.mixerem ve velké míse.Přidáme bílý jogurt,4 lžíce cukru a pár kapek aroma.2/ ušleháme 2 smetany do tuha.3/ podle návodu připravíme želat.ztužovačKterý vmícháme do ananasovo jogurtové hmoty.Nakonec přimícháme ušleh.smetany dobře zamícháme a naneseme na korpus.Necháme vychladit (přes noc) polejeme želé které připravíme z kompotové šťávy vody,cukru a cukr,želé.Můžeme dozdobit ještě další šlehačkou.

převzato z mimibazar.cz