Tvarůžková fantazie

Ingredience:

tvarůžky,kuřecí prsa nebo steaky,pórek,jarní cibulka,kápie,kousek másla,trošku hl.mouky a koření dle chuti (gril.koř.,pepřl,paprika,mletá masa,chili)

Postup:

Dneska jsem uvažovala co vařit na oběd aby to bylo dobré ale žádná klasika.Měla jsem nachystané kuřecí prsa na řízky,ale nakonec jsem našla v ledničce tvarůžky a napadl mě tenhle recept a měl fakt úspěch. Je to opravdu mňamka my k tomu měli rýži s ananasem.Mamky které to vyzkoušíte uvidíte,že se budete oblizovat.(i když jak se říká sto lidí sto chutí). Tak přeji vám všem dobrou chuť a dejte vědět jak vám chutnalo. POZOR:moc nesolte tvarůžky jsou samy o sobě dost slané.

Omytá kuřecí prsa nařízneme tak aby se vytvořila kapsa do které vložíme nakrájenou jarní cibulku a tvarůžek taky můžeme přidat kápii a zaděláme párátkem.V misce si smícháme mouku s kořením a v této směsi obalíme maso.Na dno pekáčku dáme bílou část pórku nakrájenou na kolečka na kterou položíme prsa na která ještě dáme kousínek másla a trošinku vody, přikryjeme a dáme péct do trouby.(pozor při pečení tvarůžky dost pění tak ať vám neutečou s pekáčku ven).Ke konci pečení přidáme zelenou část pórku nakrájenou na kolečka a pokud vám zbyly tvarůžky tak ještě i ty a dopečeme.Je to bašta,tvarůžky mi sice vytekly,ale společně s moukou na mase ,pórkem,máslem a zbytkem tvarůžků vytvoří perfektní hustší sosík.

Pozn. použito z mimibazaru

- lze použít jakékoli maso